לוגו felix007

מקומות באתר וורדפרס להכניס מילות מפתח

הדרך הנכונה להשתמש במילות מפתח היא בצורה טבעית. גוגל אוהבת שהכתבות נכתבות עבור אנשים ולא עבור מכונות (הסריקה של גוגל). גוגל מענישה אתרים שדוחפים מילות מפתח ומעמיסים אותן בכל מקום אפשרי. גם היכן שצריך וגם היכן שלא צריך. מעבר לנקודות השליליות שמקבלים מגוגל. הגולש שמגיע לכתבה כזו עם עומס מילות מפתח. מרגיש שהכתבה לא אמיתי ולא מגיעה מהמקום של נתינה, סיפוק מידע או מקוריות אלא מהמקום של קידום האתר ולכן הגולש בורח במהירות מאתרים כאלו.

אז מהי מילת המפתח?

הגדרה מוויקפדיה: "מילת מפתח היא מילה או צירוף מילים, שטבע מחבר של מסמך במטרה להעיד על נושאו העיקרי ולשמש לסיווגו של המסמך." במילים פשוטות אלו מילים החשובות בכתבה, המילים שהכתבה מתבססת ונכתבת עליהן ומסביבן.

 

המקומות שנכון להשתמש במילות מפתח

כשכותבים כתבה לאתר אינטרנט, שימוש נכון וסביר במילות מפתח יוצר הבנה ומיקוד של הכתבה. ישנם מקומות שטבעי להשתמש במילים אלו ואפילו מומלץ.

 

1. כתובת האתר – URL

כאן זה מקום מצויין להשתמש במילים שימושיות, שנותנות מושג על הכתבה. באתר שבנוי עם וורדפרס הכתובת נגזרת מהכותרת של הכתבה (אם הוגדרה נכון בהגדרות). ועדיין יש שליטה מלאה לשנות את הכתובת ידנית.

title

2. כותרת הכתבה

זה המקום החשוב ביותר להכניס מילות מפתח. גם הגולש ידע על מה הכתבה והאם כדאי לו לקרוא. וגם הכותרת מופיעה בחיפוש של גוגל.

title-google

3. תיאור הכתבה -Meta Description

האזור שמופיע מתחת לכותרת בחיפוש בגוגל (דוגמא בתמונה מעל – משמאל לתמונה הקטנה) כאן הגולש מקבל הסבר על הכתבה. כמובן שההסבר צריך להיות ברור ומעניין (טבעי) כדי שהגולש ילחץ על הלינק… השימוש כאן במילות מפתח הוא חשוב מאוד – כדי להבין על מה הכתבה. מה הנושא שלה. השימוש כאן עוזר מאוד לקידום האתר בגוגל. באתר וורדפרס ניתן להשתמש בפלאגין של seo עליו כתבתי והכנתי מדריך וידאו.

 

4. מילות מפתח – Meta Keywords

פעם זה היה מאוד שימושי, אבל גוגל די מתעלם מהאזור הזה. (תחליטו לבד אם להשתמש או לא). אני בעיקרון לא מזין מילים כאן לכל כתבה. אלא רק מילים שמיועדות ומתייחסות לכל האתר.

 

5. תמונות

חשוב לתת שם לתמונה עם מילת מפתח. או תיאור של התמונה. כיוון שגוגל לא "רואה" תמונות , אלא מתייחס לכיתוב שלהן.

לכן מומלץ לקרוא לתמונה, נגיד: apple.jpg ולא J5600034.jpg

כמו כן במערכת הניהול וורדפרס, ניתן להוסיף תיאור לתמונה ובהחלט להשתמש במילות מפתח.

image-title

6. קטגוריות

שימוש נכון בקטגוריות יכול מאוד להועיל בקידום האתר בגוגל ובעיקר לעזור לגולש להתמצא ולמקד את החיפוש שלו. בוורדפרס יש שליטה מלאה בשם של הקטגוריה ואפילו בכתובת url שלה, שיכולה להיות שונה.

 

7. גוף הכתבה

האזור הראשי. כמובן שמומלץ להשתמש במילות מפתח. אני לא יודע לתת כמות במספרים או באחוזים. בעיניי המינון צריך להיות מדוייק. קודם לכתוב את הכתבה ורק בסיום לחשוב אולי ניתן להחליף כמה מילים במילים אחרות שיכולות להועיל לגולש ועל הדרך לקדם את האתר. עם הנסיון של גוגל הם ידעו לדלות את המילים החשובות מכל המערכת ולהפנות בהתאם את הגולשים.
טיפ אחד: אם כבר משנים אז כמה שיותר למעלה… בתחילת הכתבה.

 

נגישות