לוגו felix007

עיצוב עכשווי? מראה חדשני? האלמנטים שישדרגו את האתר שלך

כל מי שרוצה להקים אתר בימים אלו יש לו רצונות מאוד ייחודיים, “שיהיה עכשווי וחדשני ונוח לגלישה”. פשוט לא? תלוי מה ההגדרה של עכשווי וחדשני, מה שאני מחשיב לכזה לא אומר שהלקוח חושב ככזה והפוך.
כל אחד הוא מעצב, אין לי ספק בזה. אין לאף אחד בעלות על טעם טוב או על הדעה הנכונה.
בוני ומעצבי אתרים מביאים איתם את הדבר הנוסף והוא רקע והכרה של העולם הדיגיטלי על כל האפשרויות שיש בו.
אני גולש באינטרנט 18 שעות ביממה וב-6 השעות האחרות אני עובד. ומה עם שינה? אז אני גולש גם בשינה. החלומות שלי הם ברזולוציה של 72 פיקסלים. עם רוחב מסך של 1024. אני מתאר לעצמי שכל אנשי האינטרנט הם כאלה.

ישנם אלמנטים בסיסיים שאם משתמשים בהם האתר יכול להפוך לעשיר, מעניין ובעיקר דביק-sticky, אני נותן חשיבות גדולה לדביק,
אם גולש נכנס אליכם לאתר והוא עובר בין עמודים וקשה לו לצאת כי כל הכתבות נראות מעניינות והוא מעשיר את עצמו בידע זה sticky. וזאת השאיפה שלי להגיע בכל אתר שאני מעצב ובונה.

אז-מה-הם האלמנטים הכי חמים באינטרנט?

כתבות פופולריות

ישנן דרכים רבות להראות לגולש באתר את הכתבות הפופולריות ביותר שאינן מסודרות בסדר כרונולוגי, אלא תלויות בכמות תגובות או במספר צפיות בכתבה או על מסגרת הזמן, או קטגוריה.

כתבות נוספות שאולי יעניינו אותך

אלמנט מאוד חשוב בעמוד כתבה היכול להופיע בכל מקום באתר (בגוף הכתבה, בתחתית הכתבה, בצד וכו..) יש לו חשיבות מאוד גדולה להישארות הגולש באתר, אם הגולש הגיע למשל מגוגל בעקבות כתבה על נגיד "פוטושופ" זה אומר שהגולש מתעניין בנושא ואם יהיו כתבות נוספות – קשורות לנושא הזה, סביר להניח שהגולש יהיה מעוניין לקרוא גם אותן.
רוב האתרים הממוקדים מתבססים על מספר נושאים עיקריים וזה אומר שאם הגולש כבר הגיע לאתר שלכם יהיו עוד כתבות בנושא שהוא ישמח לקרוא וזאת דרך פשוטה להציג לגולש את הדברים המעניינים אותו בצורה ויזואלית ונוחה.

קטגוריות

וורדפרס היא מערכת איתה מנהלים את כל הכתבות והדפים באתר ומכאן המונח CMS (מערכת ניהול תוכן). החלוקה והפילוח לקטגוריות בוורדפרס היא מאוד פשוטה ונוחה. ניתן להציג קטגוריות ברמה העליונה ביותר ללא תת קטגוריות – (ללא ילדים), כל הרמות של הקטגוריות (כולל ילדים), להחליט איזה קטגוריות להציג ואיזה לא ואפילו בכל עמוד להציג קטגוריות שונות ע"פ החלטה. הקידום בגוגל של קטגוריות הוא מדהים, מנוע החיפוש מקבל מידע על הנושא הכללי מה שמקל עליו על האינדוקס והתצוגה של הכתבה.

תמונות

השימוש בתמונות יש לו חשיבות אדירה למראה ולעניין שאפשר למצוא בכתבות, ערכות הנושא הפופולריות ביותר הם בסגנון מגזיני, המציגים בעמוד הראשי תוכן מקודם – כתבה מסויימת מקטגוריה מסויימת ולא דווקא לפי הסדר של פירסום הכתבות, התיפעול של התמונות הוא מתוך אזור ההודעות מה שמקל על ההחלטות המערכתיות ויוצר ארגון בקלות.

חיבור לעידכון תגובות

משהו שהכרתי לאחרונה ואני מאוד נהנה להשתמש בו, אחרי שקוראים כתבה ומגיבים באזור התגובות. מאוד נוח לקבל למייל עידכונים על התגובות הנוספות שגולשים משאירים באותה כתבה, זה יוצר רצון לחזור לכתבה כדי להגיב שוב או לעיין בה מחדש.

שימוש בטאבים

זה כל כך נוח שאני לא מבין איך זה שאין את הניווט הזה בכל אתר (בקרוב אצלי (-: ), הנוחות בטאבים הוא המעבר בין אזורים או קטגוריות או פוסטים פופולאריים בלי לרענן את העמוד, מה שלא מאט או משפיע על ההנאה בגלישה באתר, השימוש בטאבים מאפשר לנצל את הנדל"ן של העמוד הראשי ולהראות במקומות החשובים אפשרויות רבות ומגוונות.

סליידרים

ישנם סליידרים שאם ממקמים אותם נכון, נותנים איכות לאתר ולגלישה בו. הסליידרים מדגישים את האלמנטים החשובים בכתבות שרוצים לקדם.

breadcramb

את ה"פירורי לחם" האלו אפשר להניח בכל מקום באתר, הוא מקל מאוד על ההתמצאות ועל מעבר להררכיה גבוה יותר באתר בלי להשתמש בניווט הראשי.

נגישות