לוגו felix007

תוכנות בחינם הכי טובות ברשת, שעושות עבודה מעולה, חלק ראשון

חלק ראשון של תוכנות החינם שאני משתמש בהן, מעבר למחיר הזול…. התוכנות הן מצויינות נוחות ומהירות, עידכונים של תיקוני באגים ושיפורים יוצאים בתדירות גבוהה, כך שהתוכנות כל הזמן משתפרות. רוב התוכנות מתאימות לכל מערכות ההפעלה (פיסי, מק, לינוקס) מה שמאפשר עבודה מתואמת בין כמה מחשבים (אני עובד עם מק וגם עם פיסי). לכל התוכנות יש אתרים עם תיעוד מעולה, עם הוראות הפעלה, פורומים ועזרה. אחרי שעובדים מספר ימים עם התוכנות הללו כבר אין רצון לשלם כסף למוצר דומה.
תנסו, מקסימום תהנו.

GIMP

http://www.gimp.org

התקנתי גימפ לנסיון והופתעתי בגדול, ציפיתי לתוכנה רזה, איטית ומשעממת למראה וקיבלתי במקום, תוכנה מדהימה דומה בהחלט ל-Photoshop. שלא עולה שקל אחד. התכונות שלה כוללות ערוצים, שכבות ומסכות, פילטרים ואפקטים, עבודה עם לשוניות, כלי טקסט הניתן לעריכה, שינוי פרספקטיבה, היסטוריה, שמירה בסוגים רבים של פורמטים. בעצם כל מה שיש בפוטושופ ניתן למצוא בגימפ.
כמובן שגם כל האפשרויות הבסיסיות של שינוי גודל, שינוי צבע, סיבוב התמונה. התוכנה לוקחת מעט מה-cpu של המחשב ואני חושב שהיא יפייפיה עם 6 אפשרויות לבחירה של מראה (אני אהבתי את הכהה – כמו הצילום מסך מטה)
לסיכום
התוכנה מספקת כלים מקצועיים שיכולים לעמוד מול עבודות גרפיות מסובכות, קל לעבוד איתה, GIMP היא אידיאלית גם לחובבנים וגם לצלמים פרו, מעצבי אתרים, או כל מי שרוצה ליצור ולערוך תמונות דיגיטליות באיכות מקצועית. אמרתי כבר שבחינם?.

עוד תוכנות חינם להורדה או עבודה

smushit

http://www.smushit.com/ysmush.it/

ליאהו יש שרות מצויין של כיווץ תמונות. אחרי שמכינים את התמונות במחשב, בכל פורמט, jpg או png ועוד, ניתן לבחור את כל התמונות, להעלות אותן לשרות של יאהו, המערכת מכווצת את התמונות בלי לשנות את האיכות ואז מספקת קובץ זיפ חדש, אותו ניתן להוריד למחשב (בלי לגעת בתמונות המקוריות) ניתן כך לחסוך כ- 30 אחוז ממשקל התמונות והמשקל באינטרנט הוא אחד מהקריטריונים שגוגל מחשב למיקום האתר בתוצאות החיפוש. מומלץ להעביר את התמונות סיבוב שם. אמרתי כבר שבחינם?.

עוד תוכנות חינם להורדה או עבודה

WordPress

http://he.wordpress.org/

וורדפס היא הפופולרית ביותר בעולם, בפלטפורמות בלוגים, יוצרים איתה אתרי אינטרנט מדהימים. פשוטים או מורכבים, וורדפרס נתמכת על ידי מגוון רחב של תוספים אשר ניתן להשתמש בהם כדי להפוך בלוג רגיל לכל אתר אינטרנט שרוצים, וורדפרס יכול לשמש כמערכת ניהול תוכן לכל סוג, מאתר מסחר אלקטרוני ועד אתר לרשת חברתית. ניתן להתקין בכל שפה – כולל עברית

עוד תוכנות חינם להורדה או עבודה

logmein

https://secure.logmein.com/

שרות התחברות למחשב מרוחק, פועל בדפדפן האינטרנט שלך. הוא מבקש להתקין plug-in ואז פותח אמולטור של המחשב המרוחק בחלון אינטרנט חדש. חלון החיבור נותן לך כמה אפשרויות כגון Ctrl-Alt-Del (הורג את החיבור) וגם שינוי הגדרות התצוגה, יש גם אפשרות חיבור בתשלום, אבל מצאתי שהחיבור בחינם הוא נוח ומספק. אני עובד איתו הרבה, בעיקר לפתרון בעיות במחשבים של המשפחה וחברים.

עוד תוכנות חינם להורדה או עבודה

dropbox

dropbox.com

שרות מצויין של איחסון ואו גיבוי של חומרים ברשת (ענן) שרות החינם נותן 2 גיגה של מקום איחסון (אם מזמינים חברים ניתן להגדיל עד 8 גיגה)
יש גם אפליקציה באייפון שאליה ניתן להוריד את החומרים (תמונות, ספרים…)
מה שנוח בשרות של דרופבוקס, שברגע שמתבצע עידכון של החומר (דוגמא תמונת psd של פוטושופ) המערכת מזהה שינוי ומגבה את התמונה לרשת. חינם נוח ואוטומטי.

עוד תוכנות חינם להורדה או עבודה

tweetdeck

http://www.tweetdeck.com/desktop/

תוכנה מצויינת למעקב וכתיבת טוויטים של טוויטר, כובש את כל השולחן עבודה וניתן לעקוב במקביל אחרי מספר רב של נושאים, מאוד מהנה, חינם ונוח.

עוד תוכנות חינם להורדה או עבודה

Firefox

www.firefox.com

דפדפן נפלא בקוד פתוח שמתווה את הדרך לאחרים, בקרוב תצא גרסה 4 (אני משתמש בה ונהנה) כמות התוספים היא אדירה, קיים תוסף כמעט לכל דבר שרוצים. התוסף בעצם הוא שידרוג של הדפדפן שנותן לו יכולות חדשות וייחודיות (למשל סימון של טקסטים בצבע כמו מרקר או תוסף שמתרגם מילים או משפטים של טקסט מסומן ישירות בדפדפן) הדפדפן נוח מאוד לעיצוב ובניית אתרים בזכות כמה תוספים מצויינים למעצבים (בקרוב כתבה בנושא). חינם חינם חינם וככה גם ישאר בעתיד.


עוד תוכנות חינם להורדה או עבודה

filezilla

http://filezilla-project.org/

תוכנת ftp מצויינת לשליטה על קבצים בשרת, להעלאה או הורדה של הקבצים. מהירה וזולה (-:

free-programs-filezila

עוד תוכנות חינם להורדה או עבודה

audacity

http://audacity.sourceforge.net/

עורך מוזיקה חינם, עובד עם כל הפלטפורמות. משתמשים יכולים להקליט ולערוך אודיו חי, לחתוך, להעתיק, איחוי ועירבוב צלילים, להמיר קלטות ותקליטים לפורמט דיגיטלי. לשמור את התוצאה הערוכה בפורמטים ואיכויות שונות.

בחלק השני יופיעו תוכנות חינם של ניגון ועריכת סרטים, עריכת ויצירת pdf
ועוד תוכנות מצויינות.

החלק השני של תוכנות חינם מעולות

אם יש לכם תוכנה מעניינת וחינמית, תגיבו, אני אשמח ללמוד משהו חדש.

נגישות