לוגו felix007

10 תוספים של פיירפוקס שאני משתמש בהם, עבור מעצבי אינטרנט ומפתחים

פיירפוקס הוא דפדפן פופולרי ביותר, במיוחד בקרב מעצבים ומפתחים. לא רק שהוא מהיר ונוח לשימוש, אלא גם מציע עשרות הרחבות (תוספים) שכל מעצב ומפתח יעריך.
התוספים הם בעצם תוכנות קטנות המתלבשות על הדפדפן ונותנות לו יכולות חדשות, כגון צילומי מסך, המרה של שירים וסרטים, צפייה בפורמטים שונים, הקלדה ותרגום לשפות שונות ועוד…
היתרון הגדול ביותר של פיירפוקס הוא הגמישות שלו – ניתן לארגן את הכפתורים שלו בצורה שנוחה למשתמש, ניתן לשנות את המראה שלו בעזרת מאות ערכות עיצוב וכמובן אלפי התוספים.
יש תוסף כמעט לכל דבר שרוצים שהדפדפן יעשה עבורך.

לא פלא שכל חודש כמות המשתמשים בו עולה, באירופה השימוש בפיירפוקס מגיע ל- 50 אחוז.
מצורפת מטה הסטטיסטיקה המעודכנת של החודש האחרון, שמראה שפיירפוקס עם נתח שוק של מעל ל- 30 אחוז בעולם, שני לאקספלורר שיורד בכל חודש בצורה עקבית וכבר נמצא מתחת ל- 50 אחוז מהשוק.

הכנתי מבחר של תוספים שימושיים ביותר שאני כמעצב ומפתח משתמש בהם, והם מקלים ועושים את העבודה שלי יותר מעניינת ופשוטה ואני בטוח שגם תקל על עבודתם של מעצבים ומפתחים אחרים.

Quicknote

לרשום רשימות, להעתיק לינקים, להעתיק מאמרים שלמים הכל בלחיצת כפתור, כך ששום דבר לא ישכח. הרשימות נשמרות גם כשמכבים את הדפדפן וניתן לשמור את הרשימה כקובץ txt
Quicknote
Quicknote

Firebug

זה תוסף מהחשובים ביותר שקיימים למפתח ובונה אתרי אינטרנט. בעזרתו ניתן לאתר באגים, לערוך ולעקוב אחר עמודי וקוד CSS ,HTML, ו- JavaScript
ניתן לבצע שינויים בקוד ולראות מיידית את השינויים בעמוד, כשמרוצים מהתוצאה ניתן להעתיק את הקוד אל הקובץ המקורי כדי לקבע את התוצאה.
Firebug
Firebug

ColorZilla

כלי נהדר המאפשר לדגום צבע מעמוד האינטרנט ואת צבע ה-RGB או ה-HEX להעתיק לעמוד שלך. אין צורך יותר לפתוח תוכנה כמו פוטושופ כדי לדגום צבע.
ColorZilla
ColorZilla

Web Developer

כלי פיתוח עיקרי של מפתחים, מקביל בחשיבותו ל-firebug המוזכר מעלה. יש לו אפשרויות רבות ומגוונות לניתוח ושינוי עמודי אינטרנט בזמן אמת. כגון: שינוי גודל רזולוציה, בדיקת קישורים, בדיקת גודל של כל התמונות בעמוד והשמות שלהם, נותן מידע על אובייקטים שונים בדף. אלטים, טבלאות, משקלים, ניתן למדוד בעזרת סרגל מובנה רוחב וגובה, גיידים ועוד אפשרויות מגוונות. התוסף מלא כרימון באפשרויות.
Web Developer
Web Developer

Aviary Screen Capture

תוסף מצויין לצילומי מסך של עמודי אינטרנט, עם אפשרויות של צילום של איזור, כל העמוד, לשמור לשולחן העבודה או להעתיק לזכרון.
אני משתמש בו המון, מאוד נוח.
Aviary Screen Capture
Aviary Screen Capture

WordPress Helper

התוסף לכניסה למערכת ניהול של וורדפרס, יש בו קיצורי דרך אל מערכת הניהול, נוח גם אם רוצים שליטה על כמה חשבונות של וורדפרס, כמו גם גישה נוחה אל האתר הראשי של וורדפרס.
WordPress Helper
WordPress Helper

Read It Later

תוסף לשמירה של עמודים לקריאה מאוחרת יותר, אם מחוסר זמן או אם רוצים לקחת את העמודים ולקרוא אותם אופליין (ללא חיבור אינטרנט) מסתנכרן עם אייפודים ואייפונים. כלי נפלא ונוח.
Read It Later
Read It Later

Video DownloadHelper

הורדת סרטים מהאינטרנט מעולם לא היתה כל כך נוחה, בלחיצת כפתור הקליפ מיוטיוב ישב אצלך על שולחן העבודה.
Video DownloadHelper

SearchPreview

כלי ויזואלי לראות את התוצאות של גוגל, במקום לראות רק את הטקסט שגוגל מספק לנו, מתווספת תמונה קטנה של האתר, כך ניתן בקלות לזהות את מה שמחפשים בלי לקרוא את הטקסט האין סופי.
SearchPreview
   SearchPreview

Smart Bookmarks Bar

נוח ושוב מאוד ויזואלי, אייקונים קטנים של האתרים יושבים בראש העמוד לגישה מהירה לאתרים שגולשים אליהם בתדירות רבה.
Smart Bookmarks Bar
Smart Bookmarks Bar

האם אתם משתמשים בהרחבות של פיירפוקס בעבודה שלכם?
האם יש לכם הצעות לתוספים שימושיים?
שתפו אותי, אני אשמח לקרוא ולהכיר תוספים חדשים וייחודיים.

נגישות