לוגו felix007

טוויטר בגרסה חדשה, מה זה? ולמה לעזאזל טוויטר כל כך ממכרת

מישהו כתב לא מזמן שפייסבוק היא רשת חברתית של אנשים שהיית איתם בתיכון לעומת זאת טוויטר היא רשת חברתית של אנשים שהיית רוצה להיות איתם בתיכון.
טוייטר היא רשת חברתית שתופסת תאוצה גדולה בעולם. רק פייסבוק עוקף אותה בכמות הנרשמים והמשתמשים,
אבל בעיניי היא מעניינת הרבה יותר מפייסבוק, אני מוצא את עצמי מבלה שעות בקריאת טוויטים של אנשים מכל העולם שמשתפים אחרים ברעיונותיהם.

טוויטר התחילה בתור אתר מיקרובלוג שזה בעצם בלוג עם פוסטים המוגבלים ב- 140 תווים הרעיון היה שאנשים יעדכנו את הסטטוס שלהם לחברים שלהם ולעולם ויספרו מה הם עושים באותו רגע. אבל זה גדל הרבה מעבר לרעיון הראשוני.

אני מקבל המון רעיונות מאנשים בטוויטר ואני לומד המון שם

יש לטוויטר שימושים שונים מעבר למיקרובלוג, זו בעצם אפליקציה למסרים מיידיים כמו מסנג'ר ו-icq זהו גם כלי שיווקי איתו אפשר לקדם מוצר או שרות ובעיקר זהו תחליף RSS בו ניתן לספר על פוסטים חדשים וחדשות טריות ולהפנות תנועה של גולשים.

בעזרת אפשרות החיפוש בטוויטר ניתן לעקוב אחרי מגמות/טרנדים הכי מעודכנים. טוויטר יכולה להשאיר אותך מעודכן לחדשות האחרונות מהאנשים שאתה עוקב אחריהם (כמו איך היה בראיון העבודה של חבר x או איך היה בדייט של חבר y ועד חדשות אקטואליות גלובליות עולמיות, לדוגמא מצב ההוריקן בארה"ב, גל החום באירופה, או השביתות של שדות התעופה באירופה בזמן הכי מעודכן.

שימוש מדהים שיש לטוויטר הוא מעקב אחרי אנשים שמעניינים אותך ברמה האינטלקטואלית כגון סופרים, מעצבים, פוליטיקאים, גורואים, סלבס. ניתן
לעקוב אחרי העידכונים שלהם, אחרי לינקים וכתבות שהם ממליצים ובכלל לקרוא את "הפנינים" שהם כותבים המוגבלים ל- 140 תווים.

טוויטר – להגיע לקהילה רחבה מאוד – וגם מאפשר לי ללמוד מהם

הגרסה החדשה של טוויטר באתר http://twitter.com כוללת:

מיני פרופיל– לחיצה על שם משתמש כדי לראות מיני פרופיל מבלי לצאת מהדף, מספקת גישה מהירה למידע על החשבון, כולל טוויטים אחרונים, כמות עוקבים, תיאור פרופיל ועוד.
תוכן נוסף לקישורים -כשלוחצים על טוויט, נפתחת חלונית שמציגה מידע נוסף הקשורה למחבר או לנושא. ניתן לראות: תגובות, טוויטים נוספים של המשתמש ועוד.

http://twitter.com/

ניתן לקרוא על כל העידכונים של גירסת האינטרנט החדשה בלינק הזה:
http://blog.twitter.com/2010/09/better-twitter.html

תוכנה נהדרת לקריאת הטוויטים משולחן העבודה (desktop)

http://www.tweetdeck.com/desktop/

התוכנה הזאת מתאימה גם לאייפוד וגם לאייפד.
אצלי היא מופעלת קבוע על שולחן העבודה במק. חינם

תוכנה לקריאת הטוויטים מהאייפוד טא'צ או האייפון

http://itunes.apple.com/app/twitter/id333903271?mt=8

תוכנה נהדרת לאייפוד טא'צ/אייפון. חינם.
זוהי התוכנה המקורית של טוויטר, נותנת המון אפשרויות של עידכון הטוויטים וקריאתם. למי שיש חשבון (חינם) ב- read-it-later יכול לשלוח את הכתבות המעניינות אותו לקריאה מאוחרת יותר אופליין (ללא צורך בחיבור אינטרנט אלחוטי).

כמובן את כל העידכונים האחרונים שלך או של אנשים שאתה רוצה לקדם ניתן להציג באתר אינטרנט. כתבה שכתבתי על הצגת עידכוני טוויטר באתר שלכם.

יש יתרון אחד ברור על פני פייסבוק

לא צריך לבקש אישור חברות. החברות היא אוטומטית וניתן אפילו לכתוב תגובה ישירה לאותו אדם (אם הוא יקרא אותה או בכלל יתייחס אליה תלויה בו ובעניין שעוררת אצלו/ה).

אני קורא ביום עשרות כתבות שמעניינות אותי מהעולם, רובן מגיעות מהמלצות של אנשים/מעצבים שאחריהם אני עוקב וסומך על דעתם, בעזרת טוויטר נפתחתי לתחומי עניין חדשים ומרתקים.
אני גם בטוויטר http://twitter.com/felix007 תוסיפו אותי ותתעדכנו על דברים שאני כותב/מפרסם.

ולסיכום סרטון המסביר ברצינות מה זה בעצם טוויטר באמת:

נגישות